यस्ता छन् कांग्रेस, एमाले र माओवादीका प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभाका उम्मेद्वारहरु (नामसहित)


काठमाण्डौ । मुलुकका ठुला दलहरुले आगामी मंसिर १० गते हुने पहिलो चरणको निर्वाचनका लागि आफ्ना सबै उम्मेद्वारहरु तय गरेका छन् । मंसिरमा हुने प्रदेशसभा र संघीय संसदको चुनावका लागि उम्मेद्वारहरु तय भएका हुन् । नेपाली कांग्रेस, एमाले र माओवादीले आफ्ना सबै उम्मेद्वारहरु टुंग्याएका छन् ।  यस्ता छन् कांग्रेस, एमाले र माओवादीका उम्मेद्वारहरु (नामसहित):

नेपाली कांग्रेस

प्रतिनिधिसभाका उम्मेदवार

सोलुखुम्बु –बलबहादुर केसी
ताप्लेजुङ –केशवप्रसाद दाहाल
पाँचथर –भीष्मराज आङ्देम्वे
खोटाङ –सरस्वती वजिमय
मनाङ –टेकबहादुर गुरुङ
हुम्ला –मंगलबहादुर शाही
भोजपुर –उमेशजंग रायमाझी
जाजरकोट –राजीव विक्रम शाह
दोलखा  –रुद्रबहादुर खड्का
मुस्ताङ –रोमी गौचन थकाली
म्याग्दी–खमबहादुर गर्बुजा
रोल्पा –अमरसिंह पुन
रुकुम ९पश्चिम० –गोपालजीजंग शाह
मुगु –हस्तबहादुर मल्ल
जुम्ला –देवेन्द्र बहादुर शाही
कालिकोट –भूपेन्द्रजंग शाही
दार्चुला  –विक्रमसिंह धामी
डोल्पा –अंगदकुमार बुढा
ओखलढुंगा –रामहरि खतिवडा
बझाङ –पृथ्वीबहादुर सिंह
संखुवासभा –दीपक खड्का
बैतडी –नरबहादुर चन्द
नुवाकोट १ –डा। रामशरण महत
नुवाकोट २ –अर्जुननरसिंह केसी
रसुवा –मोहन आचाय
धादिङ १ –विश्वप्रसाद अर्याल
धादिङ २ –दिलमान पाख्रिन
सिन्धुपाल्चोक १ –मोहनबहादुर बस्नेत
सिन्धुपाल्चोक २ –पशुपतिशमशेर राणा ९राप्रपा प्रजातान्त्रिक० सँग तालमेल०
रामेछाप –पूर्णबहादुर तामाङ
बाग्लुङ  १ –चम्पा खड्का
बाग्लुङ  २ –निरज पुन
लमजुङ –दिलबहादुर घर्ती
गोरखा  १ –चीनकाजी श्रेष्ठ
गोरखा  २ – डा। बाबुराम भट्टराई ९नयाँ शक्तिसँग तालमेल०
बाजुरा –कविराज पण्डित
रुकुम (पूर्वी क्षेत्र) –हरिशंकर घर्तीमगर

 प्रदेशसभाका उम्मेदवार 

सोलुखुम्बु (क) –प्रकाशसिंह कार्की
सोलुखुम्बु (ख) –आङगेलु शेर्पा
ताप्लेजुङ (क) –लीलादेवी बोखिम
ताप्लेजुङ (ख) –दीपेन्द्रकुमार सेन्दाङ
पाँचथर (क) –नरेन्द्रकुमार केरुङ
पाँचथर (ख) –सुरेन्द्रकुमार दाहाल
खोटाङ  (क) –सुभाषकुमार पोखरेल
खोटाङ (ख)  –विष्णुकुमार राइ
मनाङ (क) –चिन्तबहादुर घले
मनाङ (ख) –कर्म गुरुङ
हुम्ला (क) –ठानबहादुर रोकाया
हुम्ला (ख) –जीवनबहादुर शाही
भोजपुर (ख) –गोविन्दबहादुर कार्की
जाजरकोट (क) –वेदराज सिंह
जाजरकोट (ख) – दीपकजंग शाह
दोलखा  (क)– बर्मा लामा
दोलखा  (ख )–केशवराज चौलागाईं
मुस्ताङ (क) –मिक्यु गुरुङ
मुस्ताङ (ख) –छिरिङ धावा गुरुङ
म्याग्दी (क) –नेत्रबहादुर महत
म्याग्दी (ख) –क्या।अमलाल फगामी
रोल्पा (क) –शेखरबहादुर महरा
रोल्पा (ख) –खगेन्द्रप्रसाद हमाल
रुकुम पश्चिम (क) –गंगाराम गौतम
रुकुम पश्चिम (ख) –खड्कबहादुर डाँगी
मुगु (क) –खड्गबहादुर शाही
मुगु (ख) –तिलकबहादुर मल्ल
जुम्ला (क) –राजुसिंह कठायत
जुम्ला (ख) –भिमनिधि हमाल
कालिकोट (क) –टेकराज शाही
कालिकोट (ख) –कालीबहादुर सहकारी
दार्चुला (क) –मदन गिरी
दार्चुला (क) –जगदीश पाल
डोल्पा (क) – बेगमसिंह ठकुरी
डोल्पा (ख) –सुरेशबहादुर शाही
ओखलढुंगा (क) –प्रदीपकुमार सुनुवार
ओखलढुंगा (ख) –मित्रसेन दाहाल
बझाङ  (क) –चन्द्रादेवी जोशी
बझाङ  (ख) –नरेशबहादुर सिंह
संखुवासभा (क) –टंक राई
संखुवासभा (ख) –दीपककुमार लिम्बू
बैतडी (क) –हरिमोहन भण्डारी
बैतडी (ख) – राप्रपा
नुवाकोट १ (क) –महेन्द्र थिङ
नुवाकोट १ (ख) –रमेशकुमार महत
नुवाकोट २ (क) – जगदिशनरसिंह केसी
नुवाकोट २ (ख) – जगतबहादुर तामाङ
रसुवा (क) – मोहन आचार्य प्रभात तामाङ
रसुवा (ख) – नयाँ शक्तिसँग तालमेल
धादिङ  १ (क) –मधुकुमार श्रेष्ठ
धादिङ १ (ख) – प्रभात सुवेदी
धादिङ  २ (क) –रमेश धमला
धादिङ २ (ख) – राप्रपासँग तालमेल
सिन्धुपाल्चोक १ (क) – विष्णुबहादुर खत्री
सिन्धुपाल्चोक १ (ख) –राजेन्द्रकुमार श्रेष्ठ
सिन्धुपाल्चोक २ (क) – विकास तामाङ
सिन्धुपाल्चोक २ (ख) –राप्रपा प्रजातान्त्रिकसँग तालमेल
रामेछाप (क) –रत्नबहादुर कार्की
रामेछाप (ख) –जीतबहादुर मगर
बाग्लुङ  १ (क) – दीपेन्द्र थापा
बाग्लुङ  १ (ख) – प्रकाश पौडेल
बाग्लुङ  २ (क) – मन्जेस बम मल्ल
बाग्लुङ  २ (ख) – जीतबहादुर शेरचन
लम्जुङ (क) –गर्जबहादुर गुरुङ
लम्जुङ (ख) –कृष्णप्रसाद कोइराला
गोरखा  १ (क) –धीरेन थापा
गोरखा १ (ख) –राजेन्द्र बजगाइ
गोरखा  २ (क) –नयाँ शक्ति
गोरखा २ (ख) –प्रकाशचन्द्र दवाडी
बाजुरा (क) –जनकराज गिरी
बाजुरा (ख) –पदमबहादुर शाही
रुकुम पूर्वी क्षेत्र (क) –दूतकुमार पुन
रुकुम पूर्वी क्षेत्र (ख) –दत्तबहादुर बस्नेत

एमालेका उम्मेद्वारहरु
प्रतिनिधिसभातर्फका उम्मेदवार 
दार्चुला–गणेशसिंह ठगुन्ना
बाजुरा–लालबहादुर थापा
बैतडी–दामोदर भण्डारी
बझाङ–भैरवबहादुर सिंह
डोल्पा– धनबहादुर बुुढा
मुगु–गोपाल बम
मुस्ताङ–प्रेमप्रसाद तुलाचन
मनाङ–पोल्देन छोपाङ गुरुङ
म्याग्दी–भूपेन्द्रबहादुर थापा
रसुवा–जनार्दन ढकाल
नुवाकोट २–नारायणप्रसाद खतिवडा
धादिङ १–भूमि त्रिपाठी
धादिङ २–खेम लोहनी
पाँचथर–वसन्तकुमार नेम्वाङ
ताप्लेजुङ–योगेश भट्टराई
संखुवासभा–राजेन्द्र गौतम
ओखलढुंगा–यज्ञराज सुनुवार
खोटाङ–विशाल भट्टराई

प्रदेशसभा सदस्यतर्फका उम्मेदवार 

दार्चुला (क)–वीरबहादुर ठगुन्ना
बाजुरा (क)–बलदेव रेग्मी
बाजुरा (ख)–प्रकाश शाह
बैतडी (ख)–लीलाधर भट्ट
बझाङ–अर्जुन थापा
डोल्पा (क)–नन्दसिंह बुढा
मुगु (क)–दानसिंह परियार
मुगु (ख)–चन्द्रबहादुर शाही
जुम्ला (ख)–पदमबहादुर रोकाय
कालिकोट (क)–कुर्मराज शाही
जाजरकोट (क)–नरज आचार्य
जाजरकोट (ख)–करवीर शाही
मुस्ताङ (क)–इन्द्रधारा विष्ट
मुस्ताङ (ख)–प्रेमप्रसाद तुलाचन
मनाङ (क)–दोर्जे डण्डुल गुरुङ
मनाङ (ख)–खण्डा लामा गुरुङ
म्याग्दी (ख)–नरदेवी पुन
लमजुङ (क)–धनञ्जय दवाडी
लमजुङ (ख)–पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
गोरखा १ (ख)–रामशरण बस्नेत
रसुवा (क)–कन्र्याल तामाङ
नुवाकोट १ (ख)–बद्री मैनाली
नुवाकोट २ (क)–केशव पाण्डे
धादिङ १ (क)–राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे
धादिङ २ (क)–डा रामकुमार अधिकारी
पाँचथर (क)–गणेशकुमार काम्बाङ
ताप्लेजुङ (क)–बलबहादुर साम्सोहाङ
संखुवासभा (ख)–तुलसी न्यौपाने
भोजपुर (क)–राजेन्द्रकुमार राई
भोजपुर (ख)–शेरधन राई
ओखलढुंगा (क)–अमीरबहादुर गुरुङ
सोलुखुम्बु (क)–मानवीर राई
सोलुखुम्बु (ख)–बुद्धिकुमार राजभण्डारी
खोटाङ (क)–राजन राई
रामेछाप (क)–शान्तिप्रसाद पौडेल
रामेछाप (ख)–कैलाश ढुङ्गेल

माओवादी केन्द्र

प्रतिनिधिसभाका उम्मेदवार:

भोजपुरः सुदन किराँती
सोलुखुम्बुः हेमकुमार राई
रामेछापः श्यामकुमार श्रेष्ठ
सिन्धुपाल्चोक (क्षेत्र नं २): अग्निप्रसाद सापकोटा
नुवाकोट (क्षेत्र नं १): हितबहादुर तामाङ
लमजुङः देवप्रसाद गुरुङ
गोरखा (क्षेत्र नं १): हरिराज अधिकारी
गोरखा (क्षेत्र नं २): नारायणकाजी श्रेष्ठ
बाग्लुङः (क्षेत्र नं २): देवेन्द्र पौडेल
रोल्पाः वर्षमान पुन
रुकुम (पूर्व): कमला रोका
रुकुम (पश्चिम): जनार्दन शर्मा
जुम्लाः गजेन्द्र महत
कालिकोटः दुर्गाबहादुर रावत
हुम्लाः चिमी लामा
जाजरकोटः शक्तिबहादुर बस्नेत

प्रदेशसभाका उम्मेदवार:

ताप्लेजुङ (ख): टंक आङबुहाङ
पाँचथर (ख): इन्द्र आङ्बो
संखुवासभा (क): पूर्णप्रसाद राई
ओखलढुंगा (ख): मोहनकुमार खड्का
खोटाङ (ख): रामकुमार राई
दोलखा (ख): विशाल खड्का
रसुवा (ख): इन्द्रबहादुर गोतामे
सिन्धुपाल्चोक २ (क): युवराज दुलाल
सिन्धुपाल्चोक २ (ख): दावा लामा
नुवाकोट १ (क): राधिका तामाङ
नुवाकोट २ (ख): हीरानाथ खतिवडा
धादिङ १ (ख): शालिकराम जमरकट्टेल
धादिङ २ (ख): जगत सिम्खडा
म्याग्दी (क): विनोद केसी
गोरखा १ (क): लेखबहादुर थापा
गोरखा २ (क): कमल नहर्की
गोरखा २ (ख): अमरबहादुर गुरुङ
बाग्लुङ २ (क): चन्द्रबहादुर बुढा
रोल्पा (क): कुलबहादुर केसी
रोल्पा (ख): दीपेन्द्र पुन
रुकुम (पश्चिम) (क): गोपाल शर्मा
रुकुम (पश्चिम) (ख): रातु कामी
रुकुम (पूर्व) (क): तेजबहादुर ओली
रुकुम (पूर्व) (ख): पूर्णबहादुर घर्ती
डोल्पा (ख): वीरबहादुर शाही
हुम्ला (क): लालकेश जैसी
हुम्ला (ख): विजय भण्डारी
जुम्ला (क): नरेश भण्डारी
कालिकोट (ख): महेन्द्रबहादुर शाही
जाजरकोट (क): गणेश सिंह
बझाङ (ख): देवकी मल्ल
बैतडी (क): केशवबहादुर भट्ट
दार्चुला (ख): मानबहादुर धामी

साभारः सुर्यखबबरडटकम


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here